I runda - Memoriał Ayrtona Senny

       Pierwsza z pięciu rund w inauguracyjnym sezonie Kart Masters odbędzie się na torze, który jest dobrze znany w polskim środowisku. Mowa oczywiście o Autodromie Słomczyn, który znajduję się na południe od Warszawy. 

       Będzie to wyjątkowa runda. Wybór daty nie jest przypadkowy. Powodem organizacji w tym konkretnym dniu, jest uhonorowanie najwybitniejszego brazylijskiego kierowcy Ayrtona Senny, trzykrotnego mistrza Formuły 1 w latach 1988, 1990, 1991.
Impreza odbędzie się pod patronatem Instytutu Ayrtona Senny.

Dokładnie 1 maja 2024 roku przypada 30 rocznica śmierci Ayrtona.
    


 Mamy dla was kilka niespodzianek!

        Pierwszą z nich będzie transmisja na żywo na platformie Youtube. Waszą rywalizację będziemy śledzić za pomocą 12 kamer rozmieszczonych na torze. Dodatkowo będzie prowadzone studio, gdzie nasi prowadzący będą przeprowadzać z wami wywiady przez cały dzień zawodów. 
Gdy zaczną się kwalifikacje, nasi prowadzący zasiądą do mikrofonów i będą komentować wasze poczynania na torze.  Będą to wyjątkowe osoby, których nikomu ze świata motorsportu nie trzeba przedstawiać. Są to Mikołaj Sokół i Robert Smoczyński.

        Przygotowaliśmy możliwość startu w dużej ilości kategorii. Zaczynając od 9KM czterosuwowych silników Briggs dla młodych adeptów, do królowej kategorii, czyli kartów z silnikami wyposażonymi w skrzynie biegów, potocznie zwanymi biegówkami albo jak za starych czasów, Formułą C.
Jeśli posiadacie karta, a nie można przypisać go do żadnej z naszych kategorii, odezwij się do nas, a postaramy się stworzyć dla was dodatkową kategorię. Pragniemy, aby każdy z was, kto ma ochotę spędzić czas z nami w tym wyjątkowym dniu, mógł wystartować i uczcić pamięć Ayrtona w jedyny słuszny sposób: wykorzystując limity toru, opon, silnika oraz własnego organizmu.

Nie jest to koniec niespodzianek, ale o nich wkrótce.

Do zobaczenia na torze!


If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver.”
Senna Sempre

01.12.2023 14:44
Edycja 08.05.2024 22:18
Partnerzy